Lajme

Bora lë pa energji qytetarët kosovarë

Distribucioni për Furnizim më Energji Elektrike (KEDS), njofton se te reshurat e borës të cilat kanë filluar gjatë ditës së enjte kanë shkaktuar disa prishje në rrjetin energjetik. Si pasojë e këtyre prishjeve thekson KEDS ... Read More...

 

Ekonomi

 

Lifestyle

 

Shendetesi

Efektet shëruese të kungullit

Farat e kungullit 14.470 herë janë më të shëndetshme sesa çokollata. Në vijim ju paraqesim disa nga arsyet pse duhet ta konsumoni kungullin dhe farat e tijShëron fshikëzën dhe prostatënFarat e kungullit ndihmojnë në shërimin ... Read More...

 

ShowBiz

E bën tatuazh emrin e Adelinës (FOTO)

Së fundi është folur e përfolur me të madhe lidhja dashurore e Adelina Tahirit. Ajo,është në një mardhënie me ish të dashurin e këngëtares nga Shqipëria Anjeza Branka.Adelina u gjykua keq kur filloi të dilte ... Read More...

 

Sport

Shtyhet vendimi për ndeshjen Serbi-Shqipëri?

Ndonëse është pritur që UEFA sot do të merr vendimin lidhur me ndeshjen Serbi-Shqipëri, megjithatë, shtëpia më e madhe e futbollit evropian, duket se vendimin për këtë ndeshje do ta marr të premten. Portalet serbe raportojnë ... Read More...

 

Teknologji

 

Kuriozitete